Údržba Froté - Symboly

Naše froté je ve všech kvalitativních ukazatelích vysoce jakostní zboží. Pro zachování kvality po celou dobu životnosti výrobku je nutné dodržovat zejména teplotu praní uvedenou na štítku. Hotelové froté se pere na teplotu až 95 °C a barvené froté obvykle na teplotu do 60 °C.

Výrazně barvené nebo světlé barvy je vhodnější prát na nižší teplotu 60 °C. Speciálně označené výrobky je nuté prát na teplotu i 40 °C nebo 30 °C. Mějte prosím na paměti, že může docházet při prvních několika praních k vyplavování malého množství přebytečného barviva, zejména u intenzivně barveného froté. Doporučujeme při prvních několika praních prát barvené výrobky samostatně a sušit tak, aby se přes sebe nepřekrývaly.

Bílé froté výrobky s barevnými nášivkami nebo výšivkou lze prát při teplotě 90 °C, vyšší teplota vody může vést k zabarvení produktu.

Froté je vysoce absorpční materiál a je potřebné při praní plnit pračku velkým množstvím vody. Míra naplnění pračky prádlem by měla být mírně vyšší než je polovina pracího objemu pračky.

Aviváž nepoužívejte, protože tyto prostředky vytvoří film, který snižuje absorpci vody výrobku při používání. Po vysušení froté (vhodný způsob je uveden na štítku) je úžasně načechrané tak jak tak a tudíž není zapotřebí použít aviváž. Žehlení froté výrobků je možné, ale není nutné.

* s DPH, plus dopravné